|
Przedsiębiorca w obliczu kryzysu
Gdy pracownik staje się ciężarem |
---|---|
Autor: Karol Jokiel Kategoria: Prawo
Liczba stron: 83 Wielkość pliku: 683 kB ISBN: 978-83-61871-01-9 Informacje: spis treści, opinie |
wersja elektroniczna
47,00 zł
Łatwe zamówienie
podaj tylko imię i e-mail
Czas realizacji od 3 minut
Wysyłka (pobranie pliku) 0 zł
Jak szybko zredukować koszty pracownicze w firmie – bez problemów i zgodnie z prawem?
Masz wrażenie, że Kodeks pracy pozbawia Cię możliwości redukcji zatrudnienia i swobodnego ograniczania płacy zatrudnionych?
Chcesz zdobyć wiedzę, jak zgodnie z prawem zmniejszyć pensje pracowników lub ograniczyć ich przywileje, oraz obniżyć wymiar czasu ich pracy i nie narazić się na pozwy w sądach?
Każdy przedsiębiorca znajdzie w końcu sposób na to, by zwolnić pracowników, którzy stali się ciężarem dla przedsiębiorstwa. Ale jak zrobić to szybko, bezproblemowo i jednocześnie zgodnie z prawem? A co zrobić z zatrudnionymi, którzy notorycznie unikają przyjęcia do wiadomości rozwiązania umowy o pracę? Są też tacy, którzy uciekają się do długotrwałych zwolnień lekarskich – jak wreszcie zrobić z tym porządek?
W niektórych sytuacjach zwolnienie pracowników jest bardzo utrudnione. Na wszystko jest jednak sposób.
Nie musisz ciągle konsultować się z prawnikami, by w razie trudnej sytuacji finansowej legalnie zmniejszyć pensje, ograniczyć czas pracy, a nawet zwalniać pracowników.
Co więcej, niektóre z tych ograniczeń zostaną przyjęte przez pracowników z zadowoleniem!
Za chwilę dostaniesz do ręki konkretny poradnik Przedsiębiorca w obliczu kryzysu. Gdy pracownik staje się ciężarem, który dokładnie pokaże Ci jak poradzić sobie w razie potrzeby redukcji kosztów pracowniczych.
Każdy przedsiębiorca wie, że koszty związane z zatrudnieniem pracowników są jednymi z największych obciążeń każdej firmy.
Gdy pogarsza się sytuacja finansowa przedsiębiorstwa, szczególnie wtedy, gdy jest ona związana ze zmniejszoną sprzedażą, trzeba szybko podjąć niezbędne kroki w celu uchronienia firmy przed kryzysem finansowym.
Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie muszą od razu zwalniać pracowników, by redukować koszty zatrudnienia. Jest kilka innych sposobów na zmniejszenie tych kosztów.
Dwa proste przykłady:
Czy wiesz, że możesz prawie na 3 lata (a nawet dłużej – jeśli wiesz jak) zawiesić niektóre prawa pracowników a oni jeszcze będą z tego zadowoleni? Dzięki poradnikowi poznasz przynajmniej 4 sposoby na redukcję kosztów, które pozwolą firmie zachować znaczną część pieniędzy i płynność finansową.
Jest też możliwość zastosowania wypowiedzenia zmieniającego warunki pracy na stałe – zmianie ulegają warunki umowy z pracownikiem. W ten sposób wprowadzasz w życie nowe, bardziej korzystne dla firmy postanowienia w umowie, a mimo to, zatrudnieni mogą być wciąż zadowoleni ze swojej sytuacji. Dokładne wskazówki na ten temat już od strony 7 poradnika.
Czego między innymi dowiesz się z tego poradnika?
- Jak redukować koszty pracownicze bez uciekania się do zwolnień?
- Czego i w jaki sposób można pozbawić pracownika, by zaoszczędzić na wypłatach w czasie kryzysu?
- Jakie są warunki ogłoszenia przestoju w przedsiębiorstwie?
- Jakie wynagrodzenie przysługuje pracownikowi w okresie przestoju i od czego ono zależy?
- Jak w razie potrzeby wykorzystać czas pracy zatrudnionych, powierzając im obowiązki, których nie obejmuje ich umowa o pracę?
- Kto i w jaki sposób objęty jest szczególną ochroną przed zwolnieniami?
- Jaka odprawa należy się zwalnianym pracownikom?
- Jak poradzić sobie z pracownikiem, który unika zwolnienia?
- Sposób na likwidację nadużyć związanych z urlopem na żądanie.
- I wiele innych sposobów na redukcję kosztów pracowniczych.
Pracownik nie musi być ciężarem dla Twojej firmy, w sytuacji, gdy nie może ona tego ciężaru udźwignąć. Niezbędna jest jednak znajomość postanowień prawa, by uniknąć błędów przy redukcji kosztów i etatów.
Karol Jokiel – radca prawny. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktualnie zatrudniony w kancelarii radców prawnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, pracy oraz prawie handlowym. Jest autorem eBooków: Założyciel i członek stowarzyszenia na rzecz ochrony prawa Lex et Veritas z siedzibą w Jaworznie, stawiającego sobie za cel szerzenie w społeczeństwie wiedzy prawnej oraz rozszerzanie świadomości prawnej obywateli w szczególności poprzez organizowanie konferencji i spotkań naukowych o tematyce prawniczej, publikowanie artykułów, glos do orzeczeń sądowych oraz prowadzenie prac prawnoporównawczych w zakresie instytucji należących do porządków prawnych różnych państw Unii Europejskiej. |
Dostajesz do ręki poradnik ze sposobami redukcji kosztów pracowniczych zgodny z obecnym stanem prawnym. Dzięki temu nie narazisz się na popełnianie błędów, które mogą doprowadzić do sprawy w sądzie pracy i wypłaty odszkodowania byłym pracownikom.
Twoja 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy!
Udzielam Ci bezwarunkowej |
||
Mirosław Kielar, wydawca |
PS To jest jedna z tych inwestycji, na której możesz tylko zyskać – złóż zamówienie już teraz!
Tagi: jak zmniejszyć koszty, koszty pracownicze, kryzys gospodarczy, ekonomiczny, zwolnienia, przestój, strajk, redukcja kosztów, firma, pracodawca, przejście zakładu, upadłość, wypowiedzenie umowy, zwolnienia grupowe, zwolnienia indywidualne, odprawy, mediacja, rokowania, pracownik, pracownicy
Spis treści |
Rozwiń spis treści » |
---|
Czytelnicy, którzy kupowali ten eBook, często kupowali też:
Stwórz swój pakiet!
Wybierz 2 lub więcej eBooków i otrzymaj rabat na całe zamówienie!
Kryzys? Nie z tą książką! Jestem w szoku, że nie wiedziałem jako pracodawca o tylu sprawach. Dobra, bardzo dobra książka!
— Aleksander
Uaa, książkę pisał chyba rasowy prawnik – momentami trudna do zrozumienia. Mówi on jednak o rzeczach bardzo ważnych dla pracodawców, no i pracowników też, rzecz jasna. Polecam, jeśli ktoś ma kłopoty finansowe w firmie.
— Bolek
Gdy pracownik staje się ciężarem – he, he, fantastyczny podtytuł :) A tak poważnie, to książka niezwykle potrzebna szefom i kierownikom. Świetne są wzory na końcu eBooka – to chyba największa zaleta eBooków, bo od razu można je wydrukować. No co więcej – polecam!
— Mieciu, 37 lat, właściciel myjni samochodowej
Autor opisuje kolejno, że tak powiem, »wytrychy« prawne, dzięki którym przetrzymamy sobie solidnych pracowników, ale będą oni kosztować nas mniej. Porusza też kwestie ewentualnych zwolnień. O rozdziałach z upadłością i strajkami nie wspominam, bo wtedy to już chyba nic nie pomoże, nawet ta książka. Ale póki jest czas, warto ją kupić!
— Paweł, szef niewielkiej firmy
Gdyby wszyscy mieli świadomość, jakie mają prawa jako pracodawcy, to tak myślę, że nikt by nie narzekał na kryzys. Rewelacyjna pozycja!
— Aneta
Jestem pracownikiem i właśnie mamy przestój w firmie. Postanowiłem się czegoś o tym dowiedzieć i znalazłem tego eBooka. Teraz jeszcze bardziej się boję, widząc, co jeszcze pracodawca może… A wszyscy, kurczę, mówią, że jak już się ma tę umowę na czas nieokreślony, to jest się nie do ruszenia… Nie będę polecał eBooka pracodawcom, bo zaraz to cała Polska będzie miała przestój, ale dla pracowników to jak najbardziej.
— Dawid, 29 lat
Ciekawa i użyteczna pozycja. Znakomite są wzory na końcu. Polecam innym pracodawcom.
— Danuta
Wiele się dowiedziałem o strajku i w ogóle tego typu sprawach. Mamy niemałe kłopoty w zakładzie, planowaliśmy się zbuntować, ale teraz widzę, ile to procedur się z tym wiąże. Pomocna książka, także dla osób zatrudnianych.
— Daniel, 28 lat
Dzięki radom autora udało mi się opanować sytuację w firmie. Jestem bardzo wdzięczny Wydawnictwu za to, że ma w ofercie tak potrzebne książki. Gdyby nie to, pewnie dzisiaj pakowałbym walizki…
— Jakub, 32 lata
Podobała mi się książka, choć jej język stanowi pewną barierę. Nie trzeba jednak przekopywać się przez setki przepisów, tu są one zebrane w całość. Myślę, że to książka, która tak naprawdę potrzebna jest zawsze, nie tylko w czasie kryzysu.
— Grażyna
Opinia ze wszech miar pozytywna. Wyczerpująco opisany temat zawarty w tytule, podparty wyrokami sądowymi i przykładami. Polecam wszystkim, których problem może dotyczyć lub już dotyczy. Zachęcam do lektury i stosowania w codziennej rzeczywistości produkcyjnej. Dziękuję za możliwość skorzystania z tak cennej pozycji.
— Krzysztof, 55 lat, dyrektor zakładu produkcyjnego